Bodegraven

Restaurant en bar "Blokes" in de Poelestraat Groningen is verkocht.

Met pijn in het hart neemt eigenaar Aart Zoetbrood (64) na 10 jaar afscheid van restaurant en bar Blokes in hartje uitgaansgebied. Adhoc horecamakelaars begeleide deze "off-market transactie" van het horecabedrijf en het vastgoed namens de verkoper.
Restaurant en bar "Blokes" in de Poelestraat Groningen is verkocht.
07 mei 2025·
Leestijd:

Restaurant en bar "Blokes" in de Poelestraat Groningen is verkocht.

Met pijn in het hart neemt eigenaar Aart Zoetbrood (64) na 10 jaar afscheid van restaurant en bar Blokes in hartje uitgaansgebied. Een levenskeuze, legt hij uit. ,,Het is een emotioneel besluit. Ik neem afscheid van een mooi bedrijf in een mooie stad.’’ Blokes aan de Poelestraat 33 is zo’n plek waar Stadjers en studenten burgers verorberen, drankjes drinken of een avondje "mensen kijken" op het terras. Aart gaat binnenkort verhuizen naar Spanje, waar hij op dit moment al twee horecazaken runt. ,,Het is heel dubbel. Ik heb zin in nieuwe dingen, maar dat betekent ook dat je dingen moet afsluiten.’’

De koper, een horecaformule met meerdere vestigingen in bijvoorbeeld Amsterdam, Rotterdam en Utrecht gaat flink verbouwen. Als alles volgens plan verloopt, gaat de zaak in Groningen dit najaar open.

Adhoc horecamakelaars begeleide deze "off-market transactie" van het horecabedrijf en het vastgoed namens de verkoper.

Blokes Groningen

Andere interessante nieuwsartikelen

Artikel Henk Sluiter in VG Visie Zomereditie 2025

VASTGOEDKANSEN IN DE HORECA: HOE ADHOC DE MARKT VORMGEEFT

Het nieuwe horecaseizoen is gestart en biedt interessante kansen voor vastgoedbeleggers en horecaondernemers. Expert Adhoc bespreekt de actuele trends in de Nederlandse horecamarkt, van groeiende steden, uitdagingen in stadscentra tot nieuwe ontwikkelingen, zoals de prestigieuze opdracht die het kantoor recent uitvoerde in de Amsterdamse Beurs van Berlage. Directeur Henk Sluiter deelt zijn visie en is optimistisch. ‘Het gaat goed in de horeca: alles zit vol.’

Lees verder 05 jun. 2025
Back to top

Als eerste op de hoogte van het laatste horeca-aanbod

Plaats zoekopdracht